deaktywacja?

Szanowny Panie Redaktorze,
W regulaminie operatora telefonii pojawia się termin deaktywacja (w zn. 'czynność odwrotna do aktywacji'). Wydaje mi się, że zgodnie z zasadą dodawania przedrostka de- do wyrazów zaczynających się od samogłoski powinno się pisać dezaktywacja i że nie jest tu nadrzędne kryterium semantyczne (że ta de/z?/aktywacja to co innego niż dezaktywacja związku chemicznego), lecz zasada ortograficzna właśnie.
Czy mam rację?
Zgadzam się z Panią co do zasady: przed spółgłoską powinniśmy używać formy de-, np. destabilizacja, a przed samogłoską dez-, np. dezorientacja. Dlatego z dezaprobatą (a nie z deaprobatą) odnoszę się do formy deaktywacja.
Mirosław Bańko