dotykać i mieć

Szanowna Poradnio,
natknąłem się ostatnio na pewną piosenkę, w której autor śpiewa, że najbardziej dzisiaj chce ust pewnej kobiety, że chce „dotykać ICH bez słów”. I właśnie zacytowany fragment mnie nurtuje: czy osoba śpiewająca nie powinna chcieć dotykać JE bez słów? Jeszcze drugi fragment nie daje mi spokoju: „Wszystko to, CZEGO pragniesz teraz mieć […]” – czy zamiast CZEGO nie powinno być CO?
Dotykać można tylko ust. Dopełnienie czasownika dotykać występuje w bierniku, jeśli nazywa osobę lub grupę osób doświadczającą czegoś, np. „Marysię dotknęły te żarty”, „Klęska suszy dotknęła kraj”. Usta nie oznaczają osoby ani zbiorowości ludzkiej, więc w kontekście czasownika dotykać trzeba ich używać w dopełniaczu.
Jeśli chodzi o drugi fragment cytowanej piosenki, to w pełni się z Panem zgadzam: wprawdzie pragnąć wymaga dopełniacza (pragnąć czego), ale w podanym przykładzie zaimek zależy bezpośrednio od czasownika mieć, a ten rządzi biernikiem (pragnąć mieć co).
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski