dwuznaczne zdanie

Dane jest zdanie: „Firma jest zobowiązana umowami do dostarczenia w tygodniu co najmniej 50 l mieszanek U1 i U2 oraz 75 l mieszanki U3”. Jak należy rozumieć warunek co najmniej 50 l mieszanek U1 i U2? Czy firma jest zobowiązana dostarczyć 50 l każdej z nich, czy 50 litrów w sumie?
Nie wiadomo, obie interpretacje są równie dobre. W takich wypadkach trzeba analizować kontekst bądź inne okoliczności, z których może wynikać, o co chodzi. Wspomniane w cytacie umowy powinny rzecz wyjaśnić.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski