dywiz czy półpauza?

Dzień dobry,
jak napisać poprawnie datę: od dnia 24 do 30 września 2009 roku? Czy między dniami stawia się dywiz, czy półpauzę, i ze spacją czy bez? A także czy między dniem, miesiącem i rokiem trzeba koniecznie stawiać spację? Która wersja byłaby poprawna?
24 – 30. 09. 2009
24–30.09.2009
24–30. 09. 2009
24 – 30. 09. 2009

Dziękuję
Odpowiadałem już w poradni na tego typu pytania. Powiem zatem krótko: we wszelkich zakresach liczb, w tym również w datach, można stosować albo dywiz, albo półpauzę. W obu przypadkach nie stawiamy wokół znaku spacji. Niektórzy uznają, że użycie półpauzy czyni druk bardziej estetycznym, niemniej zastosowanie łącznika nie jest błędem typograficznym. Co się zaś tyczy separacji elementów daty: jeśli składa się ona tylko z cyfr arabskich, używamy kropek, po których nie stawiamy już spacji. Reasumując, poprawne są następujące rozwiązania: 24-30.09.2009 lub 24–30.09.2009.
Adam Wolański