dzielnice miast

Dzień dobry.
Jak poprawnie powiemy: „Mieszkam na Włochach” czy „Mieszkam na dzielnicy Włochy” (oczywiście w odniesieniu do dzielnicy Warszawy)?
Dziękuję i pozdrawiam;)
Kiedy pierwszy raz spotkałem się z tą nazwą, mówiło się „Mieszkam we Włochach”, zupełnie jak „Mieszkam we Włoszczowie” albo „Mieszkam we Włoszech”. Dawne nazwy podmiejskich wsi, łączone ze spójnikiem w, zaczęły się inaczej zachowywać, gdy wsie te włączono do miast jako ich dzielnice. Część osób nadal jeździ metrem do Kabat i mieszka w Kabatach, inni natomiast jeżdżą na Kabaty i na noc zostają na Kabatach. Nie wiem, jak jest z (pod)warszawskimi Włochami, sam raczej bym jeździł do Włoch (niż na Włochy) i spotykał się ze znajomymi we Włochach (niż na Włochach), ale rozumiem ludzi, którzy wolą mówić inaczej. Z całą pewnością nie należy mówić „Mieszkam na dzielnicy Włochy”, gdyż słowo dzielnica wymaga przyimka w.
Mirosław Bańko