dziesięć sław

Szanowni Państwo,
niedawno spotkałam się z zapisem dziesięcioro sław. Autor miał na myśli dziesięcioro sławnych ludzi (kobiet i mężczyzn). Czy połączenie liczebnika zbiorowego z rzeczownikiem, który w liczbie pojedynczej ma rodzaj żeński, np. sława, gwiazda, jest błędem?
Z wyrazami szacunku
Tak jak nie można powiedzieć dziesięcioro osób, tak też nie może być dziesięcioro sław ani gwiazd. Liczebniki zbiorowe, gdy mają sygnalizować różną płeć referentów, łączone są tylko z rzeczownikami męskoosobowymi.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski