etymologiczna przygoda

Dzień dobry,
chciałbym zapytać o etymologię prostego, zdaje się, słowa, jakim jest przygoda. Poszukiwania w internecie i literaturze nie przyniosły niestety żadnych rezultatów. Czy jest to coś, co zdarza się przy godach, tj. rzadko, raz do roku, od święta, czy może przy godach jako okresie łączenia się w pary (co nadawałoby przygodzie jako „przelotnemu romansowi” znaczenie niemalże dosłowne), czy coś całkowicie innego?
Z góry dziękuję
Przygodą jest to, co się może komuś przygodzić, czyli zdarzyć.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski