forum

Witam.
Odmiana wyrazu forum. Czy w liczbie mnogiej istnieje np. forma forów (jak w wyrażeniu kilkadziesiąt forów miejskich)?
Z poważaniem:
Ryszard
Forum odmienia się jak liceum, a więc fora, forów itd. Niektóre starsze słowniki opatrywały to słowo mylnie skrótem blm, co znaczy dosłownie „bez liczby mnogiej”, a w intencji redaktorów miało chyba znaczyć, że liczba mnoga jest równa pojedynczej. Nie mówi się jednak liczne rzymskie forum, można za to powiedzieć liczne rzymskie fora.
Mirosław Bańko