gdzie się da

„Szukał jej gdzie się da”. Czy przed gdzie należy wstawić przecinek?
Formalnie rzecz biorąc, tak, gdyż ciąg słów następujących po gdzie ma postać zdania. Jednak zdanie to jest w istocie utartym związkiem frazeologicznym i może być traktowane jako okolicznik. Wielki słownik ortograficzny PWN w par. [363] (uwaga 1) informuje, że w sytuacjach takich przecinka się nie używa. Zakres obowiązywania tego przepisu jest niezupełnie jasny, dlatego warto zachować tu tolerancję.
Mirosław Bańko, PWN