glansować, glancować

Witam.
Wyrazy glans/glanc można stosować wymiennie, jednak należy mówić (pisać) glansować czy glancować? (Słownik poprawnej polszczyzny PWN za błędny uznaje wyraz glancować, natomiast w Słowniku ortograficznym PWN obie formy są uznane za poprawne – jak to faktycznie zatem jest?).
W Innym słowniku języka polskiego (PWN 2000) też uwzględniliśmy obie formy czasownikowe, gdyż obie są w użyciu i jeśli honoruje się glans i glanc, to nie widać powodu, aby z czasowników jeden akceptować, a drugi odrzucać. Faktem jest jednak, że glancować jest rzadsze i może dlatego Słownik poprawnej polszczyzny, którego zadaniem jest raczej doradzać i odradzać niż po prostu opisywać język, uznał tę formę za niezalecaną.
Mirosław Bańko