gryf: poufne

Czy jest stosowane i można uznać za właściwe użycie sformułowania gryf poufne przy kwalifikacji stopnia tajności dokumentu?
Proszę o pilną odpowiedź.
Ze sformułowaniem gryf poufne spotykam się po raz pierwszy. Domyślam się jednak, że istnieją jakieś stopnie tajności dokumentów, które mają określone nazwy. Chodzi tu o sprawy natury urzędowej, toteż powinny istnieć jakieś akty prawne, które by problem rozwiązywały. Językoznawca może tylko stwierdzić, że jeśli takiej formułki używa się w komunikacji urzędowej, używać jej można, a nawet należy, choć nie jest zręczna językowo. Prawnicy też nie znają tej konstrukcji, a więc jedyne, co mogę doradzić, to użycie dwukropka i zapis gryf: poufne.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski