hasło

Czy wyrażeń w haśle i pod hasłem, kiedy mowa o hasłach słownikowych, można używać zamiennie?
Hasło w użyciu słownikowym ma dwa znaczenia: 1. artykuł hasłowy, 2. wyrażenie hasłowe, od którego się ten artykuł zaczyna. Jeśli coś znajduje się w haśle, to najprawdopodobniej znajduje się w artykule, choć można sobie też wyobrazić sytuację, w której ktoś mówi np. o wielkiej literze w jakimś haśle i ma na myśli wyrażenie hasłowe. Jeśli coś znajduje się pod hasłem, to równie dobrze może znajdować się pod artykułem hasłowym (np. w następnym artykule), jak i pod wyrażeniem hasłowym (w granicach tego samego artykułu). Myślę, że po tych wyjaśnieniach pytanie, z którym się Pan do nas zwrócił, nie przedstawia już żadnych tajemnic.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski