homoseksualny czy biseksualny?

Szanowni Państwo,
chciałbym się zapytać, czy prawidłowe jest użycie sformułowania związek homoseksualny w kontekście opisu związków osób tej samej płci, ale w sytuacji kiedy co najmniej jedna z osób deklaruje orientację biseksualną.
Z poważaniem
Michał
W nazwie związek homoseksualny przymiotnik odnosi się widocznego tu rzeczownika, charakteryzuje więc relację między jakimiś osobami, a nie ich preferencje w ogóle. Podobnie ktoś może zjeść posiłek wegetariański, mimo że deklaruje się jako miłośnik wołowiny i żabich udek.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski