Jessica

Szanowni Panstwo!
Proszę o podanie prawidłowej odmiany oraz pisowni zdrobnień imienia Jessica.

Z poważaniem
Ewelina
Odmiana:
M. Jessica
D. Jessiki
C. Jessice
B. Jessicę
N. Jessicą
Ms. (o) Jessice.

Jak widać, w dopełniaczu (tam, gdzie głoska |k| wymienia się na |k’|) zamiast c należy zapisać k.
Większy kłopot jest ze zdrobnieniem. Imię Jessica nie jest spolszczone, więc trudno dodać do niego przyrostek, a tylko dzięki takiemu elementowi możemy utworzyć zdrobnienie lub spieszczenie. Nie wiadomo też, jak zdrobnienie (spieszczenie) tego imienia miałoby brzmieć: Jessiczka, Jessisia? Jeśli formy te są w użyciu (wydają się najbardziej naturalne), to należy je zapisać tak, jak właśnie to zrobiłam.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski