nie z rzeczownikami

Witam,
chciałam zapytać, czy w słowie niewysyłanie nie piszemy łącznie czy rozdzielnie.
Zasadniczo łącznie, ale z wyjątkiem konstrukcji typu nie wysłanie, ale przyjmowanie bądź przyjmowanie, a nie wysyłanie. Łączna pisownia takich wyrazów wynika z ogólnej reguły, aby łącznie pisać połączenie rzeczownika z cząstką nie, por. niebyt, nieprzyjaciel, niestosowność. Wymienione przykładowo wyjątki też są częścią ogólniejszej reguły, por. nie przyjaciel, lecz wróg.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski