iPod i mBank

Szanowni Państwo,
czy jeśli rozpoczynamy zdanie od takich wyrazów jak iPod, to uznajemy, że wielka litera migruje na drugą pozycję? Tj. napiszemy, że „iPod Nano to odtwarzacz firmy Apple”, czy mimo wszystko: „IPod Nano…”? Wydaje mi się, że jednak to pierwsze.
Z wyrazami szacunku
Czytelnik
W wypadku nazw takich jak iPod czy mBank integralność nazwy, będącej zresztą znakiem prawnie zastrzeżonym, ma pierwszeństwo przed zasadą, aby zdanie zaczynać wielką literą. Można się starać umieszczać takie nazwy na drugim lub dalszym miejscu w zdaniu, ale byłoby to czasem niewygodne, a gdyby było wdrażane na siłę, mogłoby być odbierane jako przejaw nierównego traktowania podmiotów gospodarczych.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski