inicjały

Czy stawia się spację między inicjałami dwóch imion, np. I. J. Paderewski, czy też nie I.J. Paderewski?
W słowniku ortograficznym PWN (par. [338]) podano przykłady wydrukowane bez spacji, ale z komentarza nie wynika, aby spacje były tu zabronione. Praktyka jest różna i różne mogą być tego przyczyny: jedni wzorują się na pisowni skrótów i skrótowców: P.T., S.A. (notabene zgodnie z regułą powinno być SA) i podobnych. Inni natomiast oceniają sklejone inicjały jako nieeleganckie.
Jakkolwiek Pani zrobi, proszę pamiętać, aby nie dzielić inicjałów na końcu wiersza.
Mirosław Bańko