instruktaż i instruktarz

Witam,
chciałbym zapytać o pisownię słowa instruktarz: czy poprawnie jest przez rz, czy przez ż?
Instruktaż to udzielanie instrukcji, inaczej – instruowanie. Instruktarz to zbiór instrukcji, zwłaszcza skarbowych Pierwsze z tych słów zapożyczyliśmy z języka rosyjskiego. Drugie pochodzi z łaciny i jest przestarzałe. Zob. Etymologiczny słownik języka polskiego A. Bańkowskiego, tom 1.
Mirosław Bańko, PWN