jeszcze raz o kwestiach dialogowych

Czy poniższe zdania zapisałam poprawnie?

Uroda to nie wszystko – wymamrotała (wymruczała/wyszeptała).
Jasne. – Przytaknęła (Poparła ją).
To nie może być prawda – jęknęła.
Aśka, ta wysoka i chuda. – Tłumaczyła jej.
Musiałem zostać po godzinach. – Tłumaczył się (Skłamał).
Sama jesteś niemądra. – Zaatakowała (ale: warknęła/niemalże zawarczała).
Sesja nie zając. – Roześmiała się głośno (Zażartowała).

Czy istnieje publikacja zawierająca listę czasowników oznaczających mówienie?

Pozdrawiam

O kwestiach dialogowych była już nieraz mowa, proszę zwłaszcza zapoznać się z odpowiedzią https://sjp.pwn.pl/poradnia/haslo/zapis-partii-dialogowych;13842.html.

Jeśli chodzi o polskie czasowniki mówienia, to istnieją dwie monografie im poświęcone: E. Kozarzewska, Czasowniki mówienia we współczesnym języku polskim i K. Kleszczowa, Verba dicendi w historii języka polskiego. Nie pamiętam, czy zawierają indeks alfabetyczny czasowników.

Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski