jubileusz

Szanowni Państwo,
będę bardzo wdzięczna za rozstrzygnięcie wątpliwości nauczycieli szkoły, w której pracuję. Na tablicy ukazał się napis: 70.lecie Szkoły Podstawowej. Część grona pedagogicznego twierdziła, że powinno być napisane: 70-lecie SP. Który zapis jest prawidłowy? Kto ma rację?
Z serdecznymi pozdrowieniami
Jolanta Cieślak
Poprawny zapis takich rzeczowników jest słowny (siedemdziesięciolecie) lub cyfrowo-słowny, ale z łącznikiem (70-lecie). Na tablicy pamiątkowej należy podać pełną nazwę szkoły, a nie skrót: 70-lecie Szkoły Podstawowej nr…
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski