kancelaria prawna czy prawnicza?

Dzień dobry,
uprzejmie proszę o odpowiedź, która forma jest poprawna: kancelaria prawna czy kancelaria prawnicza?
Dziękuję i pozdrawiam serdecznie
Formalnie rzecz biorąc, słowo prawny pochodzi od prawo, a prawniczy od prawnik. Nazwę kancelarii może motywować i jeden, i drugi rzeczownik, więc z logicznego punktu widzenia obie są poprawne. Częściej spotykamy kancelarie prawne niż prawnicze.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski