każdy jeden

Szanowni Państwo,
chciałbym spytać, czy dość powszechny zwrot każdy jeden jest poprawny. Wydaje mi się, że nie – w takich np. zdaniach: „Zapewniam, że u nas każdy jeden będzie głosował za przyjęciem Euro” czy „Jak się postaram, to każdy jeden dąb zetnę”. Nie znalazłem na ten temat żadnych informacji w słownikach pod hasłami każdy i jeden.
Pozdrawiam.
W znaczeniu 'każdy', bez następującego po nim rzeczownika, zwrot ten jest raczej kolokwialny – przypuszczam, że dla wielu osób zbyt kolokwialny, aby go zaaprobować. W powieściach może występować jako element stylizacji językowej, np. „Nie bądź taki mądrala. Tu się każdy jeden złości o byle co i tyle” (Henryk Worcell, Zaklęte rewiry). Osoby mu nieprzychylne mogą tę stylizację posunąć do granic parodii, mówiąc każden jeden, a nawet kużden jeden.
Słów każdy jeden można też używać neutralnie w znaczeniu 'każdy pojedynczy', np. „Na każdy jeden kilogram spalonej tkanki tłuszczowej uwalnia się aż 3,5 kg wody w postaci pary wodnej, potu lub moczu” (Bożena Zambrzycka, I ty możesz schudnąć). Analogicznie można by powiedzieć: „Na każde dwa kilogramy spalonej tkanki tłuszczowej…” i nikt by w tym błędu nie dostrzegł.
Mirosław Bańko, PWN