klaskać i mlaskać

Szanowni Państwo!
Czy mlaskać odmienia się tak samo jak klaskać? Wydaje mi się, że zamiast „Ja klaskam” powinno być „Ja klaszczę”, zamiast „Klaskaj!” – „Klaszcz!”. Czy prawidłowe jest „Mlaszczę” czy „Mlaskam”, „Mlaszcz!” czy „Mlaskaj!”?
Pozdrawiam,
Marcin Nowak
Oba czasowniki można odmieniać dwojako, tak jak czytać (czyli klaskam, mlaskam) lub tak jak pisać (czyli klaszczę, mlaszczę). Słowniki PWN z przełomu lat 90. i „zerowych” (czyli z przełomu stuleci) informują, że w wypadku klaskać drugi sposób odmiany ma przewagę, w wypadku mlaskać natomiast oba są jednakowo rozpowszechnione. Dziś można sprawdzić w Narodowym Korpusie Języka Polskiego, czy te informacje są ścisłe.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski