klawisz i przycisk

Dzień dobry,
jaka jest różnica znaczeń między słowami klawisz i przycisk? Wydaje mi się, że przycisk występuje w większej izolacji, np. na panelu telewizora, a klawisz tam, gdzie może być mowa o klawiaturze. Co jednak z przypadkami granicznymi, np. telefonem lub pilotem, gdzie tych klawiszy/przycisków już trochę jest? Poza tym każdy klawisz się przyciska, w związku z czym pewnie może też być przyciskiem… będę wdzięczny za wszelkie uwagi.
pozdrawiam,
Jarosław Hirny
Teoretycznie każdy klawisz jest przyciskiem, ale w praktyce nie mówi się o przyciskach fortepianu ani o klawiszach na ekranie komputera (chyba że ekran przedstawia klawiaturę). Telefony częściej mają klawisze niż przyciski (jeśli wierzyć Narodowemu Korpusowi Języka Polskiego), natomiast dzwonki klawiszy nie mają, obsługujemy je za pomocą przycisków. Nie wspomniał Pan o guzikach ani prztyczkach i pstryczkach, nie mówiąc już o dźwigienkach, manetkach, kurkach, pedałach itp.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski