koordynaty

Szanowni Państwo,
odkąd mój brat zaczął grać w gry komputerowe, często słyszę o koordynatach. Rozumiem, że zapożyczenia bywają potrzebne, że nie należy ich pochopnie potępiać itd., ale czy naprawdę słowo to wnosi cokolwiek więcej niż dobrze zadomowione współrzędne?
Z wyrazami szacunku
Czytelnik
Mnie się wydaje, że koordynaty nic nie wnoszą prócz wrażenia pewnej obcości i potencjalnie kojarzonej z nią fachowości i elitarności. Może jednak brat ma swoje powody, aby tego słowa używać: proszę go zapytać. Ciekawe, czy mówi o koordynatach tylko dlatego, że zapomniał o współrzędnych, czy np. po to, aby zaznaczyć swoją przynależność do amatorów gier komputerowych i odrębność tej grupy wobec innych ludzi.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski