kropka po liczebnikach porządkowych

Chodzi mi o zasady użycia kropki po liczebnikach (np. lata 70.). Czy wobec tego w sformułowaniu 7 lipca, po cyfrze 7 należy postawić kropkę (7. lipca)?
Kropka po liczebnikach porządkowych (ściślej biorąc, po liczbach odpowiadających takim liczebnikom) nie jest obowiązująca, stawiamy ją tylko wtedy, gdy jej brak mógłby być nasuwać mylną interpretację, że chodzi o liczebnik główny. W szczególności nie umieszcza się kropki w datach po liczbie wskazującej dzień. Stawianie kropki w sformułowaniach typu lata 70. to zwyczaj godny poparcia, może bowiem zapobiegać pisaniu lata 70-te, co jest niezgodne ze współczesną normą.
Mirosław Bańko