kulinaria

Na pewnej stronie internetowej znalazłem zdanie: „Przy okazji oglądania tych miejsc lubię popróbować kulinariów charakterystycznych dla odwiedzanych zakątków”. Czy słowo kulinaria zostało tu użyte poprawnie?
Kulinaria to nie tylko potrawy, ale też – jak podaje jeden z nowszych słowników – „wszystko, co jest związane ze sztuką kulinarną, z przyrządzaniem i spożywaniem posiłków”. Potrawy mieszczą się w zakresie tego słowa, zatem cytowane zdanie trzeba zaakceptować. Ja jednak chętniej widziałbym tu słowo przysmaków, które brzmi „smakowiciej”.
Mirosław Bańko