kupować, ale wykupywać

Panie Profesorze,
Serdecznie dziękuję za odpowiedź dotyczącą dylematu: widzialność czy widoczność. Tym razem niepokoi mnie sprawa dotycząca słowa wykupywać, które tak często pojawia się w prasie. Czy nie powinno być raczej wykupować?
Z niecierpliwością czekam na odpowiedź.
Proszę pozwolić, że wyręczę profesora Bralczyka. Formy wykupywać, wykupywał itp. są wielokrotnie częstsze od wykupować, wykupował itd. Różnica w częstości użycia między nimi jest tak duża, że słowniki słusznie robią, nie podając na ogół tych ostatnich. „Nowy słownik poprawnej polszczyzny” tym razem okazał się jednak bardzo wyrozumiały, gdyż formy te uznał za potoczne.
Mirosław Bańko