łącznik czy półpauza?

Witam,
jakiego znaku powinnam używać (łącznika czy myślnika), gdy podaję przedział lat, tzn. w sformułowaniu: w latach 2000-2009?
Ilona
Może Pani używać półpauzy (kreski średniej długości, krótszej niż pauza, ale dłuższej niż łącznik), może Pani także używać łącznika. W obu wypadkach będzie dobrze, trzeba jednak zachować konsekwencję.
Ponieważ łącznik każdy potrafi postawić, a użycie półpauzy świadczy o pewnej kompetencji, może Pani sięgnąć po półpauzę, aby podkreślić swój profesjonalizm (nawet jeśli nie czuje się Pani profesjonalistką).
Ma się rozumieć, zarowno półpauzy, jak i łącznika w opisanej sytuacji używamy bez odstępów po bokach.
Więcej o użyciu łącznika, półpauzy i pauzy – zob. Polszczyzna na co dzień, s. 534–539. Proszę też zwrócić uwagę na użycie półpauzy w poprzednim zdaniu.
Mirosław Bańko, PWN