lamus i lapsus

Szanowni Państwo,
jedna ze znanych mi osób często używa określenia lapsus w odniesieniu do osoby (np. „Jeśli ktoś jest lapsusem, to nie zrozumie tego”). Dotąd wydawało mi się, że słowo to oznacza jedynie błąd językowy, stąd moje zdziwienie. Proszę o wyjaśnienie tej kwestii.
Dziękuję i pozdrawiam
Może znajoma osoba myli lapsus z lamusem – slangowym synonimem nieudacznika lub frajera. Taka pomyłka to też byłby lapsus, gdyby zdarzyła się komuś raz.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski