latte

Dzień dobry!
Chciałam zapytać, jakiego rodzaju jest słowo latte. Czy mam powiedzieć: „Zrobiłam pyszne latte”, czy „Zrobiłam pyszną latte”?
Pozdrawiam
Magda
Może Pani jedno i drugie powiedzieć i będzie dobrze. Latte jest bowiem rzeczownikiem dwurodzajowym: żeńskim (jak kawa) i nijakim (ze względu na swoje zakończenie). Zob. hasło latte w witrynie Najnowsze Słownictwo Polskie.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski