lista pytań

Szanowni Państwo,
czy poniższy sposób zadania pytania z wyliczeniem jest poprawny interpunkcyjnie?
Które z tych zdań jest prawdziwe:
– zdanie A;
– zdanie B;
– zdanie C?

Czy może lepiej byłoby użyć pytajnika zamiast dwukropka i kropki zamiast pytajnika na końcu? A co w sytuacji, gdy same zdania będą pytaniami?
Z wyrazami szacunku
Czytelnik
Można użyć pytajnika po każdym punkcie wyliczenia:
Które z tych zdań jest prawdziwe:
– zdanie A?
– zdanie B?
– zdanie C?

Czasem jednak intencja nadawcy będzie czytelniejsza, jeśli zdanie poprzedzające listę zakończymy pytajnikiem. Tak właśnie warto postąpić, gdy w poszczególnych punktach wyliczenia występują zdania pytajne:
Które z tych zdań jest poprawne?
– Czy wujostwo poszli z wizytą?
– Czy wujostwo poszło z wizytą?

Zamiast Które z tych zdań można napisać też Które z następujących zdań.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski