made in Germany

Szanowni Państwo,
zwracam się pytaniem, czy poprawne jest użycie następującego zwrotu: „Wszystkie produkty Firmy X (są) made in Germany”. A może należy używać tylko takiego zwrotu: „Wszystkie produkty Firmy X wyprodukowano w Niemczech”? Z góry serdecznie dziękuję za odpowiedź.
Łączę pozdrowienia
Zastanawiam się, jakie powody mogą przemawiać za takim mieszaniem języków jak w pierwszym przykładzie. Bez szczególnego uzasadnienia tak się nie postępuje. Ponieważ nie dostarczył Pan żadnych argumentów, radzę wybrać przykład drugi.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski