mała litera na początku nazwy własnej

Szanowni Państwo,
interesuje mnie kwestia nazw własnych pisanych małą literą, np. tytuł eXistenZ. Czy tytuł taki, gdy występuje na początku zdania, nadal powinno się pisać małą literą?
A co z nickami pisanymi małymi literami, np. rms (Richarda Matthew Stallmana), jank tudzież foobar. Czy są one dopuszczalne? Jak wygląda ich pisownia na początku zdania?
Z poważaniem,
Michał „mina86” Nazarewicz
1) Jeśli nazwa własna rozpoczyna się od małej litery, należy taki zapis pozostawić nawet na początku zdania, zwłaszcza że forma eXistenZ została zapewne przemyślana. Ze względu na kropkę kończącą zdanie wcześniejsze czytelnik nie będzie miał trudności z rozpoznaniem początku zdania, a więc nie powinno to prowadzić do nieporozumień.
2) Pseudonimy, również internetowe, bywają zapisywane małymi literami, ten zwyczaj jest od dawna rozpowszechniony w prasie. Nie ma podstaw, żeby zabraniać ich stosowania, choć nie ma też powodu, żeby do tego zachęcać. Jeśli wybór takiego pseudonimu jest świadomym zabiegiem, a autor posługuje się nim konsekwentnie, należałoby go zaakceptować. Tak zapisywane pseudonimy również powinny pozostać nie zmienione na początku zdania. O problemach poruszonych w pytaniu pisałem już w poradzie Dowolność w zapisie wielkich liter.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski