malować czy farbować?

Zapytałam siostrę, czy umalowała sobie włosy. Mój szwagier Polak mieszkający za granicą zwrócił mi uwagę: włosów się nie maluje, a farbuje. Odpowiedziałam, że jest ortodoksą językowym. Co Państwo na to?
Z wyrazami szacunku.
Elżbieta Adamowicz
Owszem, maluje się włosy, ale – jak pokazuje Narodowy Korpus Języka Polskiego – dziesięć razy częściej farbuje się je. Kwestia, którą Pani podniosła, przypomniała mi o wierszu Golono, strzyżono Wacława Potockiego (http://www.pbi.edu.pl/book_reader.php?p=5385&s=1). Mam nadzieję, że spór między Panią a Pani szwagrem nie zakończy się tak jak w tym wierszu.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski