mickiewiczowski czy Mickiewiczowski?

Witam!
Moje pytanie dotyczy pisowni przymiotników pochodzących od nazwisk. Jaka jest prawidłowa pisownia: Mickiewiczowski czy mickiewiczowski? Jeśli obie, to od czego zależy poprawność każdej z form?
Pozdrawiam
Ewa W-M
Tej kwestii dotyczy niedawno opublikowana odpowiedź pt. „geometria riemannowska, krzywa gaussowska”. Jej autor powołuje się na odpowiednie przepisy ortograficzne, aby uzasadnić użycie małej litery w ww. przykładach. Najkrócej mówiąc, przymiotniki od nazwisk piszemy wielką literą, gdy odpowiadają na pytanie: czyj?, a małą, gdy odpowiadają na pytanie: jaki? Stąd rok Mickiewiczowski, poemat Mickiewiczowski napiszemy wielką literą, a np. opis prawdziwie mickiewiczowski napisalibyśmy małą literą, mając na myśli tekst innej osoby, przypominający stylem utwory Adama Mickiewicza.
Proponujemy też wyszukać pytania o nagłówku „przymiotniki od nazwisk” w poradnianej wyszukiwarce. Jedno z nich, wraz z odpowiedzią, umieściliśmy w naszych „nazapkach”, czyli w rubryce obejmującej NA-jczęściej ZA-dawane PY-tania (po angielsku FAQ).
Mirosław Bańko, PWN