na spadochronie czy ze spadochronem?

Witam!
Chciałabym się dowiedzieć, która forma jest poprawna: skakać ze spadochronem czy skakać na spadochronie?
Bardzo dziękuję za utworzenie Poradni Językowej, wiele razy znalazłam tu odpowiedzi na moje pytania.
Lucyna Stoińska
Konstrukcja skakać na spadochronie może wydawać się nielogiczna, gdyż spadochroniarz wisi pod spadochronem, a nie siedzi na nim. Jednak jest ona niewiele rzadsza od konstrukcji skakać ze spadochronem. O skakaniu na spadochronie czytamy m.in. w Dywizjonie 303 Arkadego Fiedlera. Być może konstrukcję ta wspiera analogia do zwrotów jeździć na rowerze, latać na paralotni i in., a z drugiej strony – wisieć na linie.
Słowniki poprawnej polszczyzny PWN aprobują zarówno skoki na spadochronie, jak i ze spadochronem.
Mirosław Bańko, PWN