na uniwersytecie czy w uniwersytecie?

Witam!
Zauważyłem, że na okładce informatora Uniwersytetu Warszawskiego widnieje tytuł: „Regulamin studiów w Uniwersytecie Warszawskim”. Chciałbym spytać, czy owo w jest poprawne, czy należałoby bardziej napisać na. W słowniku języka polskiego jest przecież napisane:
Studiować prawo na uniwersytecie.
Wstąpić, zapisać się, dostać sie na uniwersytet.
Chodzić, uczęszczać na uniwersytet.
Wykładać na uniwersytecie.

Z góry dziękuję i pozdrawiam
Szanowny Panie,
Z zasadzie ma Pan rację – w tradycji językowej mówi się raczej o studiowaniu i pracowaniu na niż w uniwersytecie, o dostaniu się na uniwersytet, nie do uniwersytetu. Podobnie jest z innymi nazwami uczelni, np. z politechniką. Jednakże nie jest błędem, zwłaszcza w tekstach oficjalnych, używanie konstrukcji przyimkowej w uniwersytecie. Ta forma, używana dość często trzydzieści – dwadzieścia lat temu, dziś zdaje się mieć coraz mniejsze powodzenie. Ja pracuję na uniwersytecie, na którym zresztą przed laty studiowałem.
Pozdrawiam –
Jerzy Bralczyk, prof., Uniwersytet Warszawski