najdłuższe słowo

Jaki polski wyraz jest najdłuższy? Z ilu liter się składa?
Niektórzy mówią, że najdłuższe polskie słowo to konstantynopolitańczykowianeczka. W związku z tym można mieć dwie wątpliwości: czy to na pewno polskie słowo i czy jest najdłuższe.
Można tworzyć słowa coraz dłuższe przez dodawanie przyrostka pra-, np. praprapra… wnuk. Jego zastosowanie ogranicza się jednak do kilku nazw pokrewieństwa i niektórych innych wyrazów, np. prawiek.
Zakres swobody powiększa się wydatnie, gdy zaczniemy zapisywać wyrazy z powtórzonymi literami, czy to dla wyrażenia ekspresji, czy to dla podkreślenia długości lub wielkości czegoś, np. fiuuuuu…
Bardzo długą nazwą szczyci się jedno z miast w Walii, ma ona – w wersji pełnej – ponad 50 liter. Polskie nazwy miejscowe wbrew pozorom nie są wcale gorsze, ponieważ nie muszą być jednowyrazowe, a już nazewnictwo miejskie to prawdziwa kopalnia przykładów. Najdłuższą nazwę ulicy w Polsce ma podobno Działdowo: Organizacji Młodzieży Towarzystwa Uniwersytetów Robotniczych. Przy niej warszawskie Rondo Zesłańców Syberyjskich to pestka.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski
    Szanowny Panie Profesorze,
    chcę nawiązać do kwestii najdłuższego polskiego słowa. Przepisy ortograficzne o pisowni liczebników pozwalają na tworzenie baaardzo długich wyrazów. O ile przywołany przez Pana dziwny wyraz konstantynopolitańczykowianeczka ma 32 litery (swoją drogą nie bardzo rozumiem jego motywację słowotwórczą), to można bez trudu znaleźć wyraz dłuższy, nawet ponadtrzydziestodziewięcioliterowy (!), np. pięćziesięcioliterowe słowo: ponaddwustudziewięćdziesięciodziewięciokilometrowy.
    A jeśli mówimy o wielowyrazowych nazwach własnych, to działdowską ul. OMTUR chyba przebije nazwa szkoły: Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 im. Podoficerskiej Szkoły Piechoty dla Małoletnich w Nisku – 79 znaków (91 ze spacjami).
    Z poważaniem
    Anna Garbacz