nazwy domen w słowniku ortograficznym

Witam,
zastanawia mnie uwzględnienie słów com i edu w Wielkim słowniku ortograficznym. Czy pochodzą one od typów stron internetowych (commercial i educational)? Jeśli tak, dlaczego brak w słowniku innych rodzajów domen, takich jak org lub uk? W jakim kontekście można ich używać? Jakimi są częściami mowy? Czy można powiedzieć, że słowa te należą do języka polskiego?
Z góry dziękuję za odpowiedź i serdecznie pozdrawiam.
Podzielam Pana wątpliwości. Nawet wielkie słowniki ortograficzne nie wyczerpią nazw domen, a obecność tych nazw w słownikach ortograficznych nie jest konieczna.
Na pytanie, jaką część mowy reprezentują cząstki com lub edu, odpowiedziałbym: w zasadzie żadną, gdyż części mowy to klasy funkcjonalne wyrazów używanych w normalnym tekście, a nie jakichkkolwiek napisów. W pewnych wtórnych użyciach cząstki te pełnią funkcję rzeczowników – np. „Przez pomyłkę napisałem «com» zamiast «edu»” – ale w taki sposób można użyć dowolnego znaku, niekoniecznie literowego. Puszczając dalej wodze fantazji, można z wymienionych cząstek uczynić nawet czasowniki („Com! Com! – krzyczy mój komputer, gdy odchodzę od biurka”) albo wykrzykniki („Moja przeglądarka tylko com, com, com, com, com – innych stron oglądać nie chce”).
Przyjemnej zabawy – i dużo wolnego czasu w Święta oraz przez cały następny rok!
Mirosław Bańko, PWN