nazwy okrętów

Dzień dobry! Bardzo proszę o udzielenie mi odpowiedzi na pytanie: czy nazwy statków i okrętów zapisujemy w cudzysłowie, np. okręt „Św. Piotr i Paweł” i inne. Bardzo dziękuję za udzielenie mi tej bardzo cennej informacji.
Dorota Grzymała
Nazwy okrętów często pisane są w cudzysłowie, ale użycie tego znaku nie jest konieczne, gdyż sama wielka litera wskazuje, że chodzi o nazwę własną.
Mirosław Bańko