nazwy osiedli

Witam serdecznie.
Proszę o wyjaśnienie. Interesuje mnie prawidłowa nazwa OSIEDLE KASZUBSKIE. Dodam, że adres budynku to: osiedle Kaszubskie 27. Według mnie i słownika PWN (zasada nr 18.25.1) „jeśli stojący na początku nazwy wielowyrazowej wyraz ulica, kościół, klasztor (…) jest tylko nazwą gatunkową (rodzajową), piszemy go małą literą, a pozostałe wyrazy wchodzące w skład nazwy – wielką literą”, np. osiedle Zawodzie. Czy więc poprawnie zapisałam adres – osiedle Kaszubskie 27?
Pozdrawiam
W świetle przywołanej zasady pisowni ma Pani prawo napisać osiedle Kaszubskie. Kłopot ze stosowaniem tej zasady polega jednak na tym, że często nie wiadomo, czy dany wyraz „jest tylko nazwą gatunkową”, czy właściwą częścią nazwy własnej. O tym decyduje twórca nazwy, np. inwestor osiedla, i jeśli uzna, że nazwą własną jest Osiedle Kaszubskie, to nie można mu nakazać zmiany decyzji. Zresztą zacytowany przez Panią WSO PWN pośrednio potwierdza to w haśle osiedle: znajdziemy tam powtórzone za częścią wstępna słownika osiedle Zawodzie, ale także Osiedle Młodych.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski