nazwy potraw

Dzień dobry,
mam pytanie odnośnie zapisu konkretnych trzech nazw gastronomicznych. Zastanawiam się, czy piszemy je z wielkiej, czy z małej litery? Mam wątpliwości co do zapisu nazw: feta, pesto oraz sałatka Cezar?
Nazwy potraw piszemy małymi literami. W karcie dań można oczywiście zacząć od wielkiej litery, analogicznie do tego, jak zaczyna się zdanie, ale potem powinny iść już małe litery, chyba że trafi się nazwa własna. Proszę zauważyć, że z sałatką Cezar rzecz nie jest oczywista: słowo to można pisać wielką lub małą literą, zależnie od znaczenia (zob. Wielki słownik ortograficzny, dostępny online w witrynie PWN).
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski