nazwy przystanków

Szanowni Państwo,
proszę o odpowiedź na pytanie, jak powinno się zapisywać nazwy przystanków komunikacji publicznej rozpoczynające się od słów rondo, osiedle, plac itp. – przystanek „Os. Kwiatowe” czy też przystanek „os. Kwiatowe”? Czy cudzysłów jest konieczny?
Z poważaniem
Michał Kryg
Nasze reguły ortograficzne nie dają tu jednoznacznej odpowiedzi, powinniśmy jednak zastosować regułę zapisu nazw ulic i placów. W związku z tym będziemy musieli za właściwy uznać zapis przystanek os. Kwiatowe, choć bez skrótu w nazwie należy napisać przystanek Osiedle Kwiatowe (cudzysłów nie jest konieczny).
Jan Grzenia