nazwy stanowisk

Szanowni Państwo!
Moje wątpliwości dotyczą pisowni nazw rozbudowanych stanowisk pracy. Podam przykład. Czy stanowisko: Z-ca Kierownika Z-du ds. Finansowo-Ekonomicznych pisze się, jak przytoczyłam, czy może: Z-ca Kierownika Zdu ds. finansowo-ekonomicznych? Wiem, że przyimki w nazwach powinno się pisać małymi literami, ale co z resztą? Podobnie nazwę stanowiska: Kierownik pracowni kontroli międzyoperacyjnej czy Kierownik Pracowni Kontroli Międzyoperacyjnej?
Będę wdzięczna za radę.
Nazwy stanowisk zgodne z oficjalną nomenklaturą funkcjonującą w danym miejscu pracy należy pisać wielkimi literami. Wyjątkiem są spójniki i przyimki oraz skróty, np. ds. 'do spraw'.
W użyciu skrótów należy zachować umiar. Skrót z-ca nie jest może piękny, ale przynajmniej jest zrozumiały. Natomiast z-du ani zdu nie są ogólnie znane i nie powinno się ich używać. Proponuję dłużej, ale lepiej: Z-ca Kierownika Zakładu ds. Finansowo-Ekonomicznych.
Mirosław Bańko