nie x, ale/lecz/tylko Y

Czy poprawna są następujące konstrukcja ze spójnikami: nie X, ale Y i nie X lecz Y? Czy też raczej powinno być to nie X tylko Y? „Hamilton wierzył, że źródłem bogactwa Ameryki będą nie plantacje i farmy, ALE manufaktury i fabryki”; „nie niewolnicy, ALE imigranci”. Czy też raczej zamiast ale powinno być tu tylko? czy mogłoby być lecz?
Wszystkie trzy konstrukcje są poprawne i wszystkie trzy wymagają przecinka przed drugim członem (w pytaniu zabrakło go w dwóch miejscach).
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski