niemniej jednak

Szanowni Państwo!
Zwracam się do Państwa z zapytaniem o wyrażenie niemniej jednak. Przez trzy lata liceum polonistka „wbijała mi do głowy” informację, jakoby wyrażenie niemniej jednak było błędem językowym. „Albo niemniej, albo jednak” – mówiła. Niejednokrotnie jednak natknąłem się na niemniej jednak w odpowiedziach udzielanych przez Państwa tu, w poradni. Będę bardzo wdzięczny za rozwianie moich wątpliwości co do tego wyrażenia.
Z poważaniem,
Adam Kaczorek
Niemniej jednak to bardzo częsty zwrot, notowany także w słownikach. Można go uważać za związek frazeologiczny i nie wmyślać się w sens składających się nań wyrazów.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski