nietuzinkowa biel

Droga Redakcjo!
Czy możliwe jest użycie wyrażenia nietuzinkowa biel, kiedy odnosimy się do koloru ram okiennych, a wyrażenie to zostało użyte w ulotce promującej producenta okien? Osobiście uważam, że biel jest bielą i zastosowanie takiego przymiotnika jest błędne.
Z góry dziękuję za odpowiedź
Reklama rządzi się swoimi zasadami, jedną z nich jest zaskoczenie. Jeśli czuje się Pani zdziwiona tym, że biel nie jest po prostu bielą, to znaczy, że reklamodawca osiągnął cel – skupił na sobie Pani uwagę. Sam język podpowiada zresztą, że jest mleczna biel i śnieżna biel, więc może są jeszcze inne „biele”. Jak widać, „nietuzinkowa biel” nie tylko intryguje, ale wpisuje się w ciąg podobnie zbudowanych nazw. W żadnym wypadku nie można jej uznać po prostu za błąd językowy.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski