niż a przecinek

Czy przed spójnikiem niż w zdaniach takich jak poniższe należy postawić przecinek?
To człowiek mądrzejszy(,) niż myślałem.

Gdyby dostawić tam słowo jest („To jest człowiek mądrzejszy…”), nie miałbym wątpliwości, że to zdanie złożone i przecinek być musi, ale w tym wypadku mam zagwozdkę.
Pozdrawiam
Jeśli niż stoi na granicy zdań składowych, to jest poprzedzane przecinkiem, zob. WSO PWN, zasada [379]. Pana przykład jest zdaniem złożonym, w którym pierwszy składnik nie zawiera wprawdzie czasownika w formie osobowej, ale jest równoważny zdaniu składowemu: można traktować go jako zdanie eliptyczne bądź przypisać funkcję czasownika słowu to. Tak czy owak, przecinek się temu zdaniu należy.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski