nowo poznany

Dzień dobry,
chciałabym się dowiedzieć, jak zapisać: nowo poznane czy nowopoznane w zdaniu „Uczeń zna nowopoznane słownictwo i poprawnie je wymawia”.
Dziękuję i pozdrawiam!
Przysłówek nowo z imiesłowami piszemy rozdzielnie: nowo narodzony, nowo otwarty, także nowo poznany. Słownictwa jednak nie można wymawiać, można wymawiać słowa. Ostatecznie więc: „Uczeń zna nowo poznane słowa i poprawnie je wymawia”.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski